Swim-Run Season Starts May 2nd
Results 2012

Results 2012

Add your name, time and rank by logging in and then returning to this page. If you have completed a race which isn't listed please click here to request a new race.
December 2012
Wed 26thClevedon AC Boxing Day Run
Sun 23rdPortsmouth Costal Waterside Marathon
Sat 22ndBAD Tri Fancy Dress Ride
Sun 9thChristmas Cracker
40m:20s Maria Powell (7)
50m:37s Kate Millard (?)
November 2012
Sun 25thBath Hilly Half
1h:31m:06s Alex Smith (1)
1h:51m:28s Ben Ticehurst (?)
1h:56m:01s Simon Bick (54)
1h:57m:10s Ivan Usenko (62)
2h:09m:37s Alin Achim (133)
2h:23m:17s Roz Sandwell (193)
2h:24m:30s Catherine Mills (199)
Dan Oakley
Sun 25thDBMax Chilly Duathlon
51m:44s Maria Powell (3)
52m:47s James Grandfield (?)
Sun 11thSodbury Slog
1h:33m:02s Kate Millard (?)
1h:44m:00s Mark Wiltshire (?)
Fri 2ndPembrokeshire Costal Challenge
October 2012
Sat 27thSnowdonia Marathon
4h:47m:45s Lowri Phillips (?)
Mon 22ndITU World Final - Standard Distance
1h:33m:55s Sarah Wilkins (58)
2h:26m:33s Adrian Wilkins (50)
2h:32m:00s Nick Escritt (70)
Sun 21stDartmoor Vale Marathon
Sun 21stAmsterdam Marathon
3h:50m:55s Tris Seabrook (?)
Sat 20thBad Tri Hill Climb TT
3m:48s James Allen (1)
4m:20s Laurence Hewetson (?)
Wed 17thITU Aquathlon World Championship
38m:49s Adrian Wilkins (24)
Sun 14thLiverpool Marathon
Karen De Klerk
Sun 14thRun Rider - The Bristol Offroad Duathlon
2h:16m:07s Steven Bunce (11)
2h:20m:29s Timothy White (15)
3h:13m:36s Robert Stone (3)
3h:35m:29s Alexis Mackie (2)
Dan Oakley
Sun 7thSpeedo Hampton Court Swim
Sun 7thBowood Duathlon
1h:38m:07s Alin Achim (35)
1h:41m:07s Stephen French (40)
Fiona Mcarthur
Sat 6thTasty Cheddar 100km AUDAX
September 2012
Sun 30thWasdale Half Ironman Distance Triathlon
Sun 30thBristol Half Marathon
1h:21m:44s Alex Smith (?)
1h:23m:33s Adam Schwarz (180)
1h:24m:53s Robert Stone (222)
1h:25m:12s Peter Dean (241)
1h:28m:27s Maria Powell (420)
1h:30m:41s Edward Gould (584)
1h:32m:11s Adrian Wilkins (699)
1h:36m:01s Tom Coe (?)
1h:40m:30s Ruth Coates (1724)
1h:41m:38s Catherine Mills (1877)
1h:43m:09s Stephen French (2142)
1h:43m:17s Kate Rush (2174)
1h:44m:30s Nathan Treby (2418)
1h:46m:00s Gemma Larkin (?)
1h:48m:18s Lisa Pritchard (?)
1h:50m:06s Muriel Dumont (3536)
1h:50m:10s Sarah Martindale (?)
1h:55m:28s Karen De Klerk (?)
1h:58m:11s Roz Sandwell (5260)
1h:59m:59s Mark Wiltshire (5657)
2h:00m:06s Nina Johnson (?)
Robyn Golding, Caroline Bannister, Heather Foxall, Phil Brooks, David Good, Peter Conchie, Simon Bick, Hilary Carden, Milica Peric, Zoe Sharpe, Allan Aird, Andy Hooper
Sun 30thWarwickshire Triathlon
John Cowley, Claire Aberdeen
Sun 30thWest Wight Triathlon
1h:55m:33s Matt Baird (5)
Sun 30thTockington Triathlon
1h:05m:36s Robin Ewart-James (11)
1h:08m:00s Timothy White (23)
1h:10m:34s Nicky Hodges (8)
1h:29m:53s Dotti Stefanik (22)
Tom Walker, Richard Winstanley
Sat 29thGower Olympic Distance Triathalon
2h:30m:42s James Grandfield (29)
Sun 23rdNew Forest Middle Distance Tri 2012
6h:01m:00s Simon Bick (43)
6h:06m:25s Nicholas Friend (56)
6h:28m:09s Julien Bontempi (26)
Lucy Wigzell
Sun 23rdBustinskin Middle Distance Triathlon
Dan Oakley
Sun 23rdNearwater St Mawes Triathlon
Seb Illis
Sun 23rd19th Langport Triathlon
1h:33m:34s Tracey Williams (12)
Sun 23rdTHE BRUTAL MIDDLE DISTANCE
Sun 23rdBath Junior Triathlon
Sun 23rdVirgin Active London Triathlon
3h:02m:30s Luke Cottam (2792)
Sun 23rdNew Forest Half Marathon
Sat 22ndDart 10K swim
2h:34m:06s Jo Wild (95)
2h:41m:34s Adrian Shippey (?)
Andrew Scrimgeour, Jennifer Ford
Sat 22ndLondon Triathlon
1h:35m:46s Jasen Warner (132)
Sat 22ndSteel Man Triathlon
Phil Warren
Sat 22ndThe Brutal
7h:16m:57s Nick Vaughan (15)
11h:34m:34s Richard Mccloskey (90)
Sat 22ndThe Bath Sprint and Challenge Distance Triathlons
1h:03m:00s James Grandfield (10)
1h:08m:06s Matt Baird (20)
1h:19m:56s Michael Porter (?)
Sat 22ndBath Sprint Distance Triathlon
15m:09s Molly Wilkins (2)
Sun 16thIronman Wales
10h:49m:15s Neil Buckney (16)
Anna Collenette, Lowri Phillips, Andrew Meehan, Mark Harris, Andy Hooper, Jon Clark
Sun 16thBurnham-On-Sea Olympic Triathlon
2h:16m:13s Laurence Hewetson (4)
2h:26m:11s Ben Ticehurst (19)
2h:38m:21s Ria Woodfield (5)
2h:49m:41s Alin Achim (47)
Robyn Golding
Sun 16thAngelsey Sandman Triathlon
3h:16m:46s Alexis Mackie (5)
Sun 16thPadstow Triathlon
Sun 16thHighland Warrior Middle Distance
5h:47m:30s Frank William Pinder (?)
Sun 16thRother Valley Sprint Triathlon
1h:20m:28s Adrian Wilkins (8)
1h:36m:51s Sarah Wilkins (8)
Sun 16thHenley Half Ironman
5h:46m:39s Judith Robinson (?)
Sun 16thCheddar Cyclosportive 103Km
3h:49m:02s Tracey Williams (1)
Sat 15thExmoor Gravity Enduro
Ross Walker
Sun 9thReading Triathlon
2h:23m:06s Robert Stone (7)
2h:30m:34s Simon Bick (24)
2h:36m:50s Tom Coe (41)
Sun 9thBala Standard Triathlon
2h:10m:19s Claire Hann (5)
Nick Escritt
Sun 9thCheddar Gorge Marathon
Sun 9thCheddar Gorge Half Marathon
2h:02m:48s Nicholas Friend (9)
Sun 9thTatton Park Triathlon
2h:11m:25s Maria Powell (1)
Sat 8thVitruvian Middle Distance Tri
Justin Sanderson, Tim Pocock, Joe Carroll, Eva Kapp
Wed 5thCastle Combe Mid-week Duathlon
47m:05s Robert Stone (13)
Georgina Clarke, Anita Brightman, Robyn Golding, Martin Kilb
Sun 2ndOgier Jersey Triathlon
Sun 2ndGE Strathclyde Triathlon
Nick Escritt, Kim Ingleby
Sun 2ndHelvellyn Triathlon
4h:15m:13s Nick Vaughan (55)
Sun 2ndNorth West Triathlon
Sun 2ndCotswold Sprint (open)
1h:05m:05s Adrian Wilkins (27)
1h:10m:41s Robyn Golding (5)
1h:14m:02s Craig Walker (26)
1h:24m:53s Tracey Williams (7)
Andrew Parker, Karen Bullen
Sun 2ndPerranporth Surf Triathlon
2h:41m:01s Mark Wiltshire (240)
Sun 2ndSea Ilfracombe Maritime Triathlon
1h:43m:22s Nicky Hodges (2)
Sun 2ndBridgwater Half
Sun 2ndMidsomer Norton Sprint Triathlon
August 2012
Sun 26thCotswold Classic Middle Distance Triathlon
4h:22m:04s Claire Hann (1)
4h:33m:03s Mike Dixon (33)
4h:35m:26s Simon Bick (38)
4h:38m:00s Andy Hooper (?)
4h:39m:13s Nicholas Friend (52)
4h:50m:48s Ross Walker (71)
5h:35m:28s Rebecca Sankey (172)
5h:55m:05s Stephen French (152)
Jessica Barnard, Sarah Martindale, Rob Law, Karen Bullen, Simon Squance, Andrew Parker, John Wood
Sun 26thMillfield Middle Distance
Heather Smee, Richard Mccloskey
Sun 26thThe Chateau De Chantilly Triathlon
2h:50m:34s Ruth Coates (240)
Milica Peric, Catriona Coates, Harvey Coates
Sun 26thBristol - London Bike Ride
Georgina Clarke
Sun 26thMalmesbury Triathlon
1h:04m:07s Matt Fisher (2)
1h:09m:32s Sam Powell (18)
1h:09m:33s Paul Merry (19)
1h:10m:03s Maria Powell (1)
1h:11m:57s Robin Ewart-James (32)
1h:13m:02s Jonathan Derrick (41)
1h:14m:50s Tim Henderson (55)
1h:21m:30s James Luton (?)
1h:27m:46s Tracey Williams (11)
David Pleming, Tim Pocock, Steve Rogers
Sun 26thPenrith Triathlon
Sat 25thBell Buoy Challenge
Sat 25thBristish Gas Great Scottish Swim
Fiona Mcarthur, Andrew Mcarthur
Sat 25thNational Club Relay Championships
Roz Sandwell
Sat 25thLittle Woody Triathlon 70.3
Sun 19thLake Logic Swim Set
27m:21s Fiona Mcarthur (1)
2h:12m:00s John Wood (1)
Lowri Phillips
Sun 19thBrownsea Island Swim
1h:48m:12s Adrian Shippey (?)
1h:51m:08s Brian Kidner (14)
Sun 19thBridge to Bridge Long Distance Swim
Sat 18thMK Aquathlon
Sat 18thAberfeldy Middle Distance Triathlon
Owen Jeffries
Sun 12thUp and Running Bredon's Hardwick Triathlon
Heather Foxall
Sun 12thChallenge Copenhagen
10h:45m:20s Andrew Mcarthur (94)
12h:44m:13s Chris Ludlow (?)
Sun 12thSwanage Sprint Triathlon
Sun 12thBristol Junior Triathlon Marshals
Nadia Saba-Dixon, Caroline Bannister, Adrian Wilkins, Claire Hann, Sarah Wilkins
Sun 12thBristol Junior Triathlon
Sun 5thBournemouth Long Swim
Andrew Meehan
Sun 5thLake Logic Standard Triathlon
2h:07m:49s John Wood (1)
2h:19m:35s Simon Bick (12)
2h:33m:38s Alin Achim (5)
2h:58m:47s Karen Bullen (?)
2h:59m:58s Kate Millard (?)
Ria Woodfield, Andy Hooper, Karen De Klerk, Owen Jeffries, Ellena Talbot
Sun 5thWiltshire Times Trowbridge Triathlon
1h:22m:13s Matt Baird (7)
1h:33m:41s James Luton (?)
Phil Collard
Sun 5thLake Logic Sprint Triathlon
1h:25m:07s Roz Sandwell (8)
1h:29m:36s Stephen French (30)
Sat 4thGWR Towpath Series 10k
Wed 1stCastle Combe Mid-week Duathlon
52m:00s John Wood (24)
54m:36s Alexis Mackie (4)
Georgina Clarke, Anita Brightman, Claire Aberdeen, Anna Fischer
July 2012
Sun 29thBedford Classic Triathlon
2h:16m:18s Maria Powell (5)
Anna Fischer
Sat 28thClevedon Long Swim
Kate Ross, Simon Bick
Wed 25thAlpe d'Huez Long Distance Triathlon
10h:34m:26s Scott Dunbar (97)
Philip Denny, Paul Denny, Lisa Greenfield , Jonathan Waring
Wed 25thThe South West Vobster Swim Series - SW1
49m:59s Neil Buckney (1)
Sun 22ndAntwerp 70.3
David Bristow
Sun 22ndIronman UK
15h:42m:19s Owain Zahan-Evans (118)
Paul Newington-Wise, Kim Ingleby
Sat 21stGower Triathlon
Andrew Parker, Stacy Turner
Sat 21stSalty Sea Dog Triathlon
Michael Roberts
Sat 21stMersey Roads 24 Hour
Sat 21st2xu Super Swim Series
29m:10s Fiona Mcarthur (5)
Wed 18thSouth Glos Summer Evening Triathlon Series, Race 3
1h:05m:10s Ben Ticehurst (8)
Sun 15thBristol Harbourside Standard Distance Triathlon
2h:13m:10s Robert Stone (9)
2h:16m:01s John Wood (3)
2h:16m:38s Claire Hann (1)
2h:18m:31s Neil Buckney (5)
2h:24m:43s Ben Ticehurst (4)
2h:25m:41s Nicholas Friend (50)
2h:30m:14s Alexis Mackie (1)
2h:40m:56s Alin Achim (129)
2h:44m:20s James Mangeolles (25)
2h:57m:21s Rachel Wheatstone (2)
3h:17m:04s Muriel Dumont (269)
Chris Jackson, Paul Merry, Eva Kapp, Susan Wensley, Jon Clark, Edward Gomm, David Wright, Simon West, David Joyner, Heather Smee, Tom Barratt, Matthew Johnstone, Andrew Short, Alex Bryant, Zoe Sharpe, Christopher Peach, Bruce Willerton, Martin Abrahams, Luke Hobbs, Lisa Pritchard, David Good, Rob Law, Gary Bird, Helen Burgess, Heather Sowry, Lloyd Madden, Chris Hornung, Seb Illis, David O'Connor
Sun 15thBristol Harbourside Sprint Distance Triathlon
1h:10m:52s Maria Powell (3)
1h:11m:44s Adrian Wilkins (52)
1h:16m:27s Steven Bunce (109)
1h:17m:27s Rob Sowersby (?)
1h:20m:14s Timothy White (19)
1h:23m:46s Tim Pocock (?)
1h:23m:47s Kate Rush (10)
1h:24m:22s Geraint Jones (200)
1h:25m:44s Robert Penn (24)
1h:27m:22s Sarah Wilkins (?)
1h:34m:13s Tracey Williams (9)
1h:34m:30s Luke Cottam (319)
James Hollis, Nicki Birch, Sarah Stewart, Steve Pegram, Paul Clark, Jessica Barnard, Kevin Fearon, Trevor Brinkman, Andrew Walsh, Ben Halstead, Ivan Fisher, James Keegan, Bill Oates, Allan Aird, Georgie Power
Sun 15thCity of Birmingham Triathlon
Ben Fowkes
Sun 15thRoadford Lake Middle Distance
Sun 15thBristol Triathlon Marshals
John Wood, Laurence Hewetson, Julien Bontempi, Mike Dixon, Scott Dunbar, Robyn Golding, Alexis Mackie
Sat 14thUpton Triathlon
1h:23m:29s Roz Sandwell (4)
Wed 11thBadminton Swim/Run
Sun 8thPlymouth Triathlon
Sun 8thBournemouth Triathlon
2h:22m:16s Simon Bick (52)
Sun 8thTri Bristol Junior Triathlon 2012
Molly Wilkins, Emily Pegram, Ria Annett, Lois Annett, Daniel Reeves, Owain Evans, Abigail White, Jessica White, Sam Conibear, Luke Taylor, Huw Evans, Matthew Cox, Harvey Coates, Catriona Coates, Charlotte Cooper
Sun 8thCheddar Half Marathon
Sun 8thPendine Outdoor Sprint Triathlon
Sat 7thPembrokeshire Coast Triathlon
Lowri Phillips
Sat 7thBirmingham Black Country Half Marathon
Sat 7thCotswold Big Swim 2 Miles
38m:51s John Wood (1)
39m:41s Claire Hann (1)
51m:01s Nathan Treby (36)
51m:23s Brian Kidner (38)
Wed 4thCastle Combe Mid-week Duathlon Monster
1h:34m:13s Robyn Golding (1)
1h:46m:51s Ben Fowkes (55)
Anita Brightman
Sun 1stIronman Austria
Adam Hale
Sun 1stOutlaw Ironman
9h:46m:28s Laurence Hewetson (7)
10h:49m:33s Mike Dixon (51)
Rob Goddard, Andrew Scrimgeour
Sun 1stDeva Triathlon
2h:14m:23s Nick Escritt (?)
2h:16m:35s Adrian Wilkins (133)
Sun 1st5i50 Liverpool Triathlon
David Bristow
Sun 1stNorth Bristol Open Water Triathlon
Owen Jeffries
Sun 1stMont Blanc Marathon
Phil Brooks
Sun 1stShoreline Triathlon Cornwall
Tracey Williams
Sun 1stASA South West open water Championships
1h:10m:00s John Wood (3)
Kate Ross
Sun 1stThe Triathlon Shop Warminster Triathlon
1h:10m:34s Steven Bunce (14)
Richard Winstanley
June 2012
Sat 30thSouth West Open Water Aquathlon Championships
Wed 27thNailsea Festival 10k
John Cowley
Wed 27thNuffield Health Youth & Jnr Drafting Triathlon
Sun 24thCotswold 113 Middle Distance Triathlon
4h:50m:04s Robert Stone (47)
4h:55m:46s Andrew Short (64)
5h:09m:43s Craig Sankey (113)
5h:13m:35s Julien Bontempi (28)
5h:30m:39s Alin Achim (193)
5h:39m:27s Scott Dunbar (52)
5h:56m:58s Mark Wiltshire (310)
Ashley Blackmore, Lowri Phillips, Robert Sinton
Sun 24thShropshire Triathlon
2h:07m:04s Matt Fisher (?)
2h:10m:43s Nick Escritt (?)
2h:13m:32s Maria Powell (2)
Sun 24thThe Bath Triathlon
1h:32m:11s Anna Fischer (2)
1h:32m:30s Nathan Treby (15)
1h:36m:07s Lloyd Madden (26)
1h:44m:00s Paul Ip (49)
1h:49m:36s Karen Bullen (3)
2h:21m:09s John Wood (3)
2h:41m:00s Robyn Golding (1)
2h:44m:13s Alexis Mackie (2)
2h:47m:12s Ben Holding (?)
3h:02m:00s Sarah Martindale (2)
Anna Ellams, Coen De Groot, Heather Smee, Alexandra Baird
Sat 23rdLlandudno Sea Triathlon
Christopher Peach
Wed 20thSouth Glos Summer Evening Triathlon II
1h:17m:14s Timothy White (21)
Wed 20thKids of Steel Marshalls
Alin Achim, Ben Ticehurst
Sun 17thWeymouth Triathlon (sprint)
Sun 17thPortishead Triathlon
1h:17m:05s Steve Bailey (10)
1h:21m:09s Anna Fischer (1)
1h:23m:45s Steven Bunce (?)
1h:24m:43s Paul Clark (47)
1h:24m:49s Simon Bick (45)
1h:28m:02s Robin Ewart-James (72)
1h:28m:25s Ben Holding (45)
1h:28m:39s Jessica Barnard (3)
1h:30m:02s David O'Connor (17)
1h:31m:24s Ria Woodfield (7)
1h:32m:30s Tim Pocock (102)
1h:32m:38s David Tonkin (?)
1h:34m:40s James Mangeolles (72)
1h:36m:21s James Luton (?)
1h:37m:56s Chris Corr (167)
1h:41m:41s Gareth Jones (191)
1h:43m:04s Roz Sandwell (16)
1h:43m:49s Jennifer Ford (28)
1h:45m:16s Karen Bullen (31)
John Cowley, Rob Law, Helen Jones, Matthew Johnstone, Heather Smee, Owen Jeffries, Steve Rogers, Paul Merry
Sun 17thIronman 70.3 UK
5h:43m:37s Andrew Mcarthur (240)
6h:03m:38s Ben Murphy (?)
6h:16m:06s Edward Gomm (520)
6h:47m:35s Kate Rush (182)
Lisa Pritchard, Nick Buss, John Russell
Sun 17thCheddar 10k
Sat 16thDambuster Triathlon
2h:02m:30s Matt Fisher (?)
2h:06m:43s Nick Escritt (93)
Adam Hale
Fri 15thGWR Towpath 10K
42m:43s Alin Achim (44)
Sun 10thParis - Roubaix Sportive
Sun 10thBurnham on Sea Sprint Triathlon
1h:00m:11s Laurence Hewetson (3)
1h:09m:39s Paul Clark (43)
1h:10m:55s Sam Powell (52)
1h:12m:26s Jessica Barnard (7)
1h:21m:39s Clive Smith (145)
1h:23m:39s Tracey Williams (16)
1h:30m:31s Hilary Carden (197)
1h:32m:55s Helen Jones (?)
Sun 10thThe Wiggle Dragon Ride
5h:20m:00s Lorna Burrows (200)
Sarah Martindale, Paul Church, Matt Edwards
Sat 9thSuperTri Youth & Junior Open Water Triathlon
Sat 9thSouth Cerney Triathlon
1h:14m:19s Michael Roberts (3)
1h:14m:51s Robert Stone (7)
1h:20m:08s Andrew Golding (18)
1h:26m:41s David Wright (33)
1h:31m:08s Tim Pocock (50)
2h:25m:07s Claire Hann (1)
2h:39m:56s Owain Zahan-Evans (89)
2h:40m:33s Nathan Treby (92)
Chris Hornung, Emma Davies, John Wood, Kevin Jarvis, Andy Hooper, David Joyner
Sat 9thThe Blenheim Triathlon
1h:16m:58s Andrew Mcarthur (101)
1h:17m:29s Adrian Wilkins (115)
1h:18m:52s Ric Hill (172)
1h:28m:23s Ria Woodfield (6)
1h:34m:24s Sarah Wilkins (728)
1h:39m:00s Fiona Mcarthur (?)
Neal Green, Andrew Walsh, Kate Pegram
Fri 8thLong Course Weekend
12h:10m:25s Mark Wiltshire (58)
Karen De Klerk, Andrew Broad, Andrew Meehan
Wed 6thCastle Combe Mid-week Duathlon
46m:36s Laurence Hewetson (6)
53m:22s Timothy White (34)
53m:30s David Wright (37)
53m:56s Alin Achim (40)
Robyn Golding
Sun 3rdCotswold Women Only Triathlon
1h:16m:22s Kate Rush (2)
1h:21m:17s Ruth Coates (29)
Karen Bullen, Rachel Wheatstone
Sun 3rdBradley Stoke 10k
40m:18s Robert Stone (22)
42m:12s Martin Abrahams (34)
42m:48s James Mangeolles (41)
44m:45s David Wright (78)
Sun 3rdPlymouth Half Marathon
Simon West
Sun 3rdTaunton Triathlon
1h:09m:48s Chris Jackson (39)
Sat 2ndTour of Wessex
Ross Millington, Thomas Mcphail
May 2012
Sun 27thEdinburgh Marathon
Sun 27thNuffield Health Triathlon Challenge
David Bristow
Sun 27thBig Cow Sprint Triathlon
1h:09m:04s Adrian Wilkins (21)
1h:11m:11s Maria Powell (4)
Sun 27thBUPA London 10k
Sun 27thThe Westonbirt Triathlon
1h:10m:37s Steve Bailey (12)
1h:12m:12s Rob Law (19)
1h:15m:14s Anna Fischer (1)
1h:18m:13s Jessica Barnard (3)
1h:22m:39s Nicki Birch (10)
1h:26m:41s Karen De Klerk (168)
1h:27m:11s Craig Walker (173)
1h:29m:40s Steve Barnes (201)
Evy Loizou, Pete Latham, Ivan Fisher, Justin Sanderson, John Cowley, Rob Goddard, Steve Rogers, Andrew Broad, Helen Burgess
Sun 27thStithians Lake Triathlon Challenge
2h:32m:20s Owain Zahan-Evans (11)
Sun 27thGloucester Sprint Triathlon
1h:27m:24s Ria Woodfield (4)
1h:30m:54s David Tonkin (95)
1h:31m:57s James Luton (?)
Sat 26thThe Beaver
4h:31m:46s Robert Stone (10)
Thu 24thTyntesfield 10
51m:18s James Mangeolles (112)
55m:24s Ruth Coates (174)
55m:39s Kate Millard (?)
1h:00m:49s Karen Bullen (?)
John Cowley, Phil Brooks
Wed 23rdCromhall South Glos Summer Evening Triathlon I
1h:07m:37s Ben Ticehurst (8)
1h:10m:00s Allan Aird (11)
1h:18m:53s Timothy White (19)
1h:23m:59s Karen De Klerk (27)
Andrew Broad, Martin Kilb
Sun 20thMarazion Middle Distance Triathlon
Philip Denny, Matt Edwards, Lowri Phillips, Nicolas Saillard
Sun 20thEton Sprint Triathlon
1h:07m:38s Simon Thorne (10)
1h:08m:27s Adrian Wilkins (10)
1h:16m:35s Christopher Peach (?)
Sun 20thBristol 10k
35m:23s Chris Hornung (68)
39m:08s Ben Ticehurst (186)
39m:53s David Pleming (249)
40m:28s Neil Buckney (300)
42m:06s Martin Abrahams (493)
42m:08s James Mangeolles (496)
42m:32s Alexis Mackie (566)
42m:56s Peter Grace (641)
43m:00s Vicky Shufflebottom (?)
43m:14s Ben Holding (693)
45m:22s Sam Powell (1144)
46m:44s Sarah Wilkins (1428)
46m:57s Ben Halstead (1524)
47m:13s Kate Millard (?)
48m:26s Craig Walker (1951)
49m:10s Chris Corr (?)
49m:50s Muriel Dumont (2407)
52m:24s Kate Ross (?)
52m:44s Roz Sandwell (3335)
52m:55s Karen De Klerk (3386)
53m:28s Steve Barnes (3598)
54m:10s Luke Cottam (3862)
59m:42s Helen Burgess (5926)
Andrew Broad, Becky Hall, Kevin Fearon, Rob Law, Mark Beveridge, Heather Sowry, Justin Sanderson, Susan Wensley, Katie Stone, Greg Pearson, Anna Collenette, Karen Walsh, Georgie Power, James Reed
Sun 20thFareham Triathlon
1h:29m:08s Beth Abbott (98)
Sun 20thBupa Great Manchester 10K Run
38m:44s Steve Bailey (251)
Sun 20thBlack Rat Sportif
1h:52m:00s Robert Penn (?)
3h:26m:53s Paul Church (8)
3h:40m:49s Matt Baird (44)
3h:47m:23s Alin Achim (62)
Sun 20thBradford-upon-Avon Triathlon
1h:07m:05s Michael Roberts (3)
1h:14m:39s Steven Bunce (21)
1h:17m:04s Paul Clark (31)
1h:18m:59s Nathan Treby (42)
1h:24m:56s Justin Morris (68)
1h:26m:00s Fiona Mcarthur (?)
2h:21m:59s Julien Bontempi (28)
Jack Cartwright, John Wood, Nick Vaughan
Sun 20thSnowdonia Slateman Triathlon
3h:20m:17s Mark Wiltshire (290)
Heather Foxall
Sun 20thMarazion standard distance
Fri 18thLanzarote 2012 Ironkids
Fri 18thScottish Islands Peaks Race
59h:28m:23s Andrew Mcarthur (1)
Wed 16thBadminton Swim/Run
24m:44s Steve Bailey (1)
24m:51s Laurence Hewetson (2)
26m:12s Andrew Golding (3)
27m:03s Andrew Mcarthur (4)
30m:02s Alin Achim (6)
Sun 13thStowe Triathlon
2h:40m:34s Edward Gomm (49)
Allan Aird
Sun 13thSwashbuckler
4h:22m:06s Matt Fisher (38)
4h:35m:54s Robyn Golding (89)
Heather Smee
Sun 13thGlendon Triathlon
Christopher Peach
Sun 13thEtape Caledonia
Andrew Scrimgeour, Pete Latham
Sun 13thChester Half Marathon
2h:04m:34s Heather Foxall (2300)
Sun 13thThe 25th Keynsham 10k Road Race
Sun 13thHampshire Hilly Hundred
Sun 13thTewkesbury sprint Triathlon
1h:05m:24s John Wood (8)
1h:17m:15s Jessica Barnard (31)
Justin Sanderson, Eva Kapp
Sun 13thRoadford Lake Triathlon
1h:12m:56s Robert Stone (3)
1h:16m:15s Adrian Wilkins (4)
1h:35m:00s Sarah Wilkins (19)
Richard Mccloskey
Sun 13thTaunton Dean Triathlon
1h:18m:01s Chris Jackson (92)
1h:21m:29s Lloyd Madden (128)
Sat 12thTour of Pembrokeshire
Lowri Phillips, Andrew Meehan, Anna Collenette
Sun 6thCotswold Super Sprint Triathlon
1h:02m:17s Adrian Wilkins (40)
1h:05m:26s Steven Bunce (58)
1h:05m:48s Alexis Mackie (2)
1h:05m:55s Robyn Golding (3)
1h:06m:33s Alin Achim (74)
1h:07m:25s Julien Bontempi (19)
1h:08m:58s Ria Woodfield (1)
1h:09m:09s Paul Clark (22)
1h:11m:16s Craig Walker (148)
1h:11m:24s Richard Winstanley (141)
1h:12m:11s Kate Rush (3)
1h:15m:21s Sarah Wilkins (215)
Nick Charles, Emma Cooper, Andrew Parker, Karen Bullen
Fri 4thGWR Towpath 10K
Wed 2ndCastle Combe Mega Manic Midweek Duathlon
47m:51s Laurence Hewetson (15)
50m:39s John Wood (23)
52m:41s Timothy White (38)
55m:40s David Wright (51)
April 2012
Sun 29thGreater Manchester Marathon
Sun 29thWincanton Triathlon
29m:49s Steven Bunce (26)
Sun 29thUpper Tamar Triathlon
Andrew Meehan, Anna Collenette, Allan Aird
Sun 29thRotary Shakespeare Marathon
Alin Achim
Sun 29thPowerman.nl ETU Duathlon Championships
Sun 29thUps and Downs Sportive
Sun 29thBurnham-on-Sea Super Sprint
15m:10s Adrian Wilkins (8)
15m:43s Owain Zahan-Evans (12)
18m:11s Tim Pocock (34)
18m:45s Kate Ross (1)
18m:49s Sarah Wilkins (46)
21m:39s Helen Jones (76)
Simon Thorne, Karen Walsh, Molly Wilkins
Wed 25thTBAS Hullavington Duathlon
54m:40s Timothy White (11)
Sun 22ndOffa's 'orror
2h:30m:46s Heather Foxall (227)
Sun 22ndBicester Pool Sprint Triathlon
1h:25m:51s Ben Halstead (87)
Sun 22ndLondon Marathon
3h:33m:41s Edward Gould (?)
Marcus Mumford, Hannah Skinner
Sun 22ndWhite Horse Challenge
Tim Pocock, Sarah Martindale
Sun 22ndExmoor Beauty Cycle Challenge
David Bristow
Sat 21stAll Nations Sprint Triathlon
Fri 20thETU Triathlon European Championships 2012 - Olympic Distance
2h:11m:00s John Wood (4)
2h:21m:53s Nick Escritt (9)
Sun 15th Bad Tri Team Navigation Race
Felicity Gay, Katie Stone, Georgie Power, Mike Dixon
Sun 15thParis Marathon
3h:19m:41s Phil Brooks (?)
Sun 15thAbbeyfield Time Trial
33m:55s Matt Fisher (1)
Sun 15thRingwood Triathlon
3h:06m:21s Heather Foxall (179)
Sat 14thExmoor Coastal Ultramarathon
5h:42m:24s Paul Merry (9)
Mon 9thCotswolds Spring Classic Sportive
David Bristow, Emma Cooper, Craig Sankey
Sun 1stForest of Dean Trails Half Marathon
1h:15m:47s Nicolas Saillard (3)
1h:27m:02s Laurence Hewetson (63)
1h:31m:58s Andrew Mcarthur (137)
1h:33m:48s Chris Ludlow (182)
1h:43m:33s Julien Bontempi (511)
1h:59m:33s Owain Zahan-Evans (?)
Sarah Coulthurst, Karen Bullen, David Bennett, Jack Cartwright, Eva Kapp
Sun 1stTaunton Marathon
3h:59m:25s Craig Sankey (137)
John Cowley
Sun 1stUSN Dorney Lake Duathlon
1h:11m:53s Nick Escritt (9)
1h:18m:40s Adrian Wilkins (18)
Sun 1stNewent Duathlon
Andrew Parker
Sun 1stStephen Graver Ashton Duathlon
1h:42m:27s Nicholas Friend (37)
1h:47m:50s Kate Rush (44)
March 2012
Wed 28thKinetic-One Castle Combe TT1
28m:41s Timothy White (42)
Sun 25th Bad Tri Butterfly Mile for Sport Relief - INDIVIDUAL
55m:00s Owain Zahan-Evans (?)
Claire Hann, John Wood, Matt Edwards, Ruth Dooley, Oliver Laken, James Sutton
Sun 25thLas Vegas Institute of Sport Audax
6h:54m:00s Tracey Williams (?)
Matt Edwards, Steven Bunce, John Wood, Mark Beveridge, Marcus Mumford, Mike Dixon, Scott Dunbar, Thomas Mcphail, Lisa Greenfield , Robert Stone, Jonathan Waring, Ellena Talbot, Sarah Martindale
Sun 25thSan Domenico 20
Lowri Phillips
Sun 25thHogweed Hilly Half Marathon VIII
1h:46m:08s Alin Achim (50)
Nick Buss
Sun 25thEast Leake Triathlon
Sun 25th Bad Tri Butterfly Mile for Sport Relief - TEAM of 2
Nadia Saba-Dixon
Sun 25th Bad Tri Butterfly Mile for Sport Relief - TEAM of 4
Adrian Wilkins, Jessica Barnard, Victoria Dixon, Will Poole, Lisa Greenfield , Andrew Mcarthur, Claire Mills
Sat 24thOulton Park Spring Duathlon
Sat 24thNewbury Duathlon
1h:21m:43s Robert Stone (3)
Thu 22ndGreen Park Triathlon for Sport Relief
Sat 17thBAD TRI Training Camp 2012
Thu 15thWeston Prom Run
31m:33s Maria Powell (46)
Kim Ingleby
Sun 11thBath Half Marathon
1h:25m:47s Robert Stone (298)
1h:26m:34s Ben Ticehurst (?)
1h:31m:44s Neil Buckney (609)
1h:32m:22s Gareth Holme (?)
1h:35m:32s Rob Sowersby (?)
1h:38m:44s Alexis Mackie (?)
1h:43m:00s Kate Rush (?)
1h:52m:21s Sarah Martindale (?)
1h:53m:14s Anna Ellams (?)
Ian Rogers, Tim Pocock, Lisa Pritchard, David Bennett
Sun 11thPerformance Cycles Winter Mini-Sportive Series - race 6/6
Alin Achim, John Wood
Sun 11thThe Grizzly
2h:59m:43s Maria Powell (71)
Sat 10thNational Duathlon Championships (Dambuster)
Sun 4thLlanelli Half Marathon
1h:59m:10s Lowri Phillips (?)
Matt Edwards, Marcus Mumford
February 2012
Sun 26thThe Chilly Youth & Junior Duathlon - Draft Legal
Sun 26thChilly Duathlon
47m:22s Matt Fisher (23)
49m:08s Maria Powell (42)
52m:36s Ben Ticehurst (84)
56m:11s Kate Rush (?)
56m:31s Timothy White (136)
59m:18s Jenni Boocock (163)
Sun 26thIronwood Challenge
47m:42s Nick Vaughan (4)
48m:54s Paul Merry (5)
59m:40s Alun Green (?)
Sun 26thMaxifuel Winter Duathlon
2h:06m:58s Nick Escritt (16)
Sun 26thThe Terminator
1h:29m:55s Laurence Hewetson (34)
Sun 19thTough Ten Challenge
59m:10s Nicolas Saillard (2)
1h:05m:28s Simon West (26)
1h:24m:52s Alin Achim (422)
1h:27m:48s Kate Millard (?)
James Reed, David Bennett, Hannah Skinner
Sun 19thWokingham Half Marathon
1h:26m:35s Matt Fisher (?)
Thu 16thWeston Prom Run
31m:26s Maria Powell (?)
Sun 12thPerformance Cycles Winter Mini-Sportive Series - race 5/6
2h:51m:36s Alin Achim (?)
John Wood, Gareth Holme
Sun 12thDursley Dozen
1h:32m:00s Laurence Hewetson (29)
1h:33m:56s Paul Merry (40)
Sat 11thAlthorp Duathlon
1h:31m:59s Christopher Peach (39)
Sun 5thTewkesbury Aquathlon
24m:27s Matt Fisher (5)
January 2012
Thu 19thWeston Prom Run
32m:01s Maria Powell (43)
Sun 15thPerformance Cycles Winter Mini-Sportive Series - race 4/6
3h:02m:10s Alin Achim (?)
Sun 15thRough n' Tumble
1h:15m:44s Laurence Hewetson (19)
Sun 8thTewkesbury Aquathlon Series
Sat 7thTewkesbury Aquathlon
Sun 1stSupersprint Aquathon
Sun 1stHelvellyn Triathlon